| Noone09 a întrebat:

de cateva zile am o infectie dentara, mi s-a umflat destul de mult maseaua dar ideea e ca maseaua care are acea infectie are coroana pusa de cam 7 ani si as vrea sa stiu se poate rezolva intr-o zi si cat m-ar costa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la stomatolog si te va rezolva.

| Violleta2022 a răspuns:

Infectia nu dispare intr-o zi, fiind necesar probabil operatia sau curatarea locala a dintelui, apoi tratamentul cu antibiotic de 5-7 zile si revenirea la medic sa poata repara dintele, ca pe infectie nu se poate lucra.
Costurile depinde de cabinetul stomatologic si de procedurile care trebueisc facute pe dantura ta. Din pacate, nimeni nu poate da un pret, pentru ca nu avem habar exact, ce este necesar si cat este de grava situatia ta, daca trebuie scoasa toata licrarea, daca se poate lucra din lateral samd.