| MaryusSxD a întrebat:

De ceva vreme mi se intampla ceva foarte straniu si am inceput sa imi fac griji.
Noaptea, ma trezesc din somn tremurand (tremuratul imi trece dupa aprox 20 de secunde. Am patit asta de doua ori in ultima luna.
Stiu ca suna ciudat dar in ambele intamplari am avut acelasi vis/cosmar. Visez ca sunt pe un camp in timpul unei furtuni cu fulgere...iar la un moment dat sunt trasnit si ma trezesc tremurand...
Nu stiu ce sa fac... voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Monteaza-ti un paratraznet langa pat.

| danutzu96 a răspuns:

Mai asteapta sa vezi daca ti se mai intampla. Daca problema persista te duci la neurolog.

| Marquise a răspuns:

Probabil sunt atacuri de panica si nu au neaparat substrat organic (adica o cauza care sa indice ca este ceva in neregula in corpul tau). Daca persista in continuare si te deranjeaza, adreseaza-te unui psiholog, pentru ca s-ar putea sa aiba legatura cu o problema din viata care te streseaza si te impiedica sa te odihnesti. In plus, daca nu e vorba de atacuri de panica, va sti sa iti spuna sa te adresezi unui medic.