| Stalin_2493 a întrebat:

De ceva zile, mai exact de vineri nu ma simt in largul meu, nu ma pot concentra, am pierderi de memorie de moment, gandire incetosata de exemplu stau de vorba cu o persoana si parca nu as vorbi eu, nu cred ca am depresie deoarece rad, glumesc.Am avut si dureri de cap(cefalee) de la crestet pana la tample(toate m-au durat) durerea se muta dintr-o parte in alta.acum mi-a mai trecut dar tot nu ma simt eu.Am mai avut o asemenea "chestie" dar parca nu i-am dat atentie. Ce as putea face? Parca s-ar "fi" saturat creierul de mine laughing Mentionez ca am un program de somn foarte neadecvat:noaptea adorm de la 00 sau 1 pana la 7:00 si cand vin acasa la ora 2:00 poate pe la 4:00.Parca nu as fi constient de ce fac...Rog seriozitate! aviz mistocarilor! Stima si multumiri anticipate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Paulla a răspuns:

L-ai enervat pe Hitler şi ţi-a articulat vreo una?
Lăsând gluma la o parte, mie-mi par doar semne de stres şi oboseală. Dormi mai mult, iar dacă tot nu-ţi revii, ai putea trece pe la medic.

6 răspunsuri:
| Laura46 a răspuns:

Sa stii ca lip de somn poate deregla ff mult organismul, eu parca sunt beata daca nu dorm 8 ore cel putin, ai grija daca durerile de cap persista nu strica sa iti faci un control de rutina, medicul de familie iti da trimitere pentru asta

| Stalin_2493 explică:

Faza e ca parca nu mai simt ca sunt eu parca as fi alt om, parca nici vointa nu mai am

| kiri11 a răspuns:

Suplimentarea dietei este o alternativa pentru problema ta happy citeste mai multe despre suplimentul alimentar revitalum mind happy

| muceacitalinda a răspuns:

Buna! sincer vreau sa o iei ca un sfat. ai putea sa te culci mai devreme incerca.stiu cum e creierul e prea obosit epuizat, nu ai mai vrea sa fii in corpul meu. incerca! funda?

| BineeeMa a răspuns:

Sa stii asa ceva am patit si eu dupa aproximativ 30 de ore de nesomn deci parerea mea e ca programul tau neadecvat de somn e cauza, oboseala

| Ade009 a răspuns:

Eu zic sa te odihnesti mai mult eu as zice ca e din cauza oboselii sormi mai mult (culcate cel trz pe la 10 seara) si daca stai mult la calculator ei bine... n`o mai facelaughing