| Traceour_Baiatul_1998 a întrebat:

De curand am fost la spital si mi s-a spus ca am puroi in gat si ca nu se vindeca cu orice antibiotic. Mi-au recomandat Ospen de 1500. Astazi de dimineata am baut fara sa vreau 2 pastile la interval de o ora cand de fapt ele se administreaza la interval de 6 ore, iar acum am arsuri foarte puternice. Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca ai luat 2 pastile, numai iei doza care trebuia sa o iei dupa 6 ore, ia un dicarbocalm, ori bea un pic de apa cu bicarbonat, daca nu ai facut reactii la cele 2 pastile, inseamna ca n u este ceva grav.
Alta data ia pastila in prezenta cuiva si poti nota sa nu mai intampini probleme de acest gen.
Daca ai probleme mai grave, anunta medicul de familie ori apeleaza la serviciul de urgenta
O zi frumoasa sa aihappy

| KodrutZ a răspuns:

Cum naiba "fara sa vrei"? Ai probleme si cu memoria? Suna medicul si intreaba, nu sta aici la povesti!

| No0oName a răspuns:

Si eu am problema ta, eu beau ampiplus e mult mai bun, cat despre arsuri, du-te la un doctor

| alinadianaaa a răspuns:

Nu cred sa fie nici o problema grava, doar sa te ia niste ameteli, daca ai luat 2 nu ar mai trebui sa iei la urmatorul interval orar.

| Chriss_Christine_1988 a răspuns:

Stai linistit, pastilele trebuiau luate mai tarziu, si ti s-a intamplat asta deoarece ai puroiul, iar acest lucru te impiedca...insanatosire rapida! funda