| Stargoz a întrebat:

De curiozitate daca scapi telefonul in apa si dupa il atingi te poti electrocuta? Sau daca intra apa in telefon si il folosesti dupa ti se poate intampla ceva tie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca are baterie care are 220 de volti? Ai trecut pe la scoala?

| Anonimgirltpu a răspuns:

Nu ti se intampla nimic. Eu mi-am scapat telefonul in apa si nu m-a curentat sau ceva de acest gen.

| Frank51 a răspuns:

Teoretic nu, dar practic nu a incercat nimeni.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu si niciodata. Bateriile telefoanelor nu pot scoate mai mult de 5V in curent continuu care este ultra-insuficient ca sa ajunga sa te electrocuteze... cu atat mai putin cand apa de la robinet nu prea contine atatia ioni cat sa ajunga sa conduca. Pe langa asta, marea majoritate a conectorilor folositi sunt de asa natura incat sa aiba contactele in interior, deci apa sa intre in conector numai cand este insotita de o presiune considerabila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E imposibil asa ceva dpdv electric

| Anuket a răspuns:

Nu. Nu. Am încercat eu, dar după câteva zile s-a dus bateria.

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Nu

| FDJYHRF a răspuns:

Nu ti se va intampla nimic. posibil sa se strice telefonul nimic mai mult

| AlexGogan50 a răspuns:

Nu. Am încercat.Sau na... Mai bine spus.Am folosit telefonul care nu este rezistent la apa în apa așa ca, Nu cred ca pățești nimic. telefonul care l-am folosit sub apa este un J3 2016 Samsung.