| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,
De doua saptamani am o stare de ameteala imi simt capul greu si imi sasaie urechea dreata. ( mai ales la zgomot ) Simtomele apar si dispar tot la doua zile. Ce ar putea fi sau ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Se poate sa fie otita sau o alta afectiune la urechea interna. Primul drum (cu trimitere de la medicul de familie) ar trebui sa fie la ORL.

| mdany a răspuns:

Un consult la medicul de familie ar putea sa iti dea cel mai bun raspuns. Noi in cazul de fata nu putem spune prea multe. Despre anemie, ar putea fi vorba.dar nu este sigur 100%.

| hhhapciuuu a răspuns:

Ai anemie. du-te la doctorul de familie si spune-i simptomele astea. o sa-ti spuna ce sa faci in continuare;*