| L0v3isTheWaY a întrebat:

Salut,TPU!
De saptamana trecuta am inceput sa tusesc din minut in minut. Inainte sa capat tusea asta m-a durut putin gatul dar a fost ceva de scurta durata si dupa am capatat tusea asta. Am fost la medic mi-a dat niste pastile dar parca mai rau mi-au facut. Ce credeti ca ar putea fi? Pot sa am vreo afectiune la plamani. Am uitat sa precizez nu fumez si fac foarte mult sport.
Ofer, Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Du-te in mai multe parti (la mai multi doctori). Poate acel doctor care ti-a oferit pastilele nu stie exact ce face. laughing

| ArthurKn a răspuns:

Tot un fel de problema am si eu la plamani dar un pic diferita.De o luna am observat ca nu respir suficient, simt ca ma sufoc in fiecare moment, batai neregulate ale inimii. In fiecare seara ma chinui cu respiratia. Peste cateva zile v-oi consulta un doctor.
Chiar nu stiu care ar fi motivul pentru care ma simt asa.
La intrebarea ta, da, s-ar putea sa ai o afectiune. Ai fost cumva intr-o zona tropicala?