| Lukasz a întrebat:

De vreo 2-3 luni am probleme la zona inghinala in partea stanga (mai exact de cand a inceput carantina).
Prima data cand m-au luat rau de tot a fost la mijlocul lunii aprilie, unde am ajuns pana la spital si acolo mi-au spus ca am pietre la rinichi, dupa tratament m-au lasat, desi soldul inca ma durea in stanga sus.
Alaltaieri am iesit la alergat si am depus mai mult efort decat era necesar si acum iar ma doare.
Durerile apar doar cand ma intind pe zona respectiva si sunt destul de usturatoare.
Ce pot avea mai exact in zona aia? Vor incepe iar durerile de rinichi? Sau pot avea hernie dupa efortul de acum 2 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"la spital si acolo mi-au spus ca am pietre la rinichi" - ăsta e un diagnostic dat de medic după un consult.

Ce am putea noi zice așa, online, fără să călcăm in străchini. Tot medicul îți răspunde (corect), vizitează-l!