| MariusTud0r a întrebat:

De vreo 3 zile am o umflătură pe partea dreaptă a gâtului.Nu e foarte mare doar când ridic capul foarte sus se vede. Nu îmi pot explica cauza, pur și simplu m-am trezit peste noapte că mă doare gâtul.

A mai pățit cineva? Ar trebuie să merg la doctor cât mai repede? Eu aș vrea să mai aștept vreo 2-3 zile să văd dacă-mi trece. Ce părere aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Un ganglion inflamat din cauza infectiei, nu este niciun motiv de ingrijorare, este un raspuns la o infectie.
Cum spui ca este dureros ar trebui sa dispara intr-o saptamana/doua saptamani, daca nu poti face o vizita la medicul de familie(desi sunt sigur ca nu va fi cazul)

| XYZ02 a răspuns (pentru XYZ02):

Pardon,am mancat o vircula si nu se mai intelege ce voiam sa spun:
in contextul in care nu dispare dupa doua saptamani, poti face o vizita la medicul de familie

2 răspunsuri:
| MariusTud0r explică:

Apropo țin să menționez că mă doare când mișc gâtul brusc sau în partea dreaptă!