| anonim_4396 a întrebat:

de vreo 3 zile simt ceva in gat ca un nod dar nu doare doar ca e foarte jenant, vreau sa spun ca am fumat înainte vreo 7 luni dar cu întreruperi scurte..., dacă știți careva ce as putea avea sau cum as putea sa o tratez va rog sa mă ajutați. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cozma_Aurora-irina_1962 a răspuns:

Aceste senzatii pot fi date de disfunctionalitati ale tiroidei. Un control de specialitate ar fi cel mai potrivit. Analiza specifica se face in orice laborator de analize. Va recomand sa faceti acest prim pas. Sanatate va doresc!

1 răspuns:
| Evelina2000 a răspuns:

Ai TBC. Trebuie să te duci de urgenta la spital să nu se dezvolte glanda!