| Streaja a întrebat:

De vreo 4 zile încoace am o problema. În fiecare seara când dorm sunt ciupit de purici. Am schimbat mereu cearceafurile și fetele de perna dar degeaba. Puricii probabil sunt pe saltea. Cum fac sa scap de ei? Exista vreun spray cu care sa ii elimin? Țin sa menționez ca nu ii iau la loc pe parcursul zilei, puricii fiind aceiasi.
Ma scuzați dacă categoria este nepotrivita

Răspuns Câştigător
| Aretha a răspuns:

Puricii stau la cele mai stranse cusaturi cand se ascund. In tesutul si colturile saltelei.
Recomand sa te uiti super atent, poate chiar sa i prinzi, sa-i rupi.
Trebuie sa aspiri super bine salteaua si peste tot in casa. Recomand solutii spray. Insecticid.dai si stai afara ceva timp. O ora doua.
Incearca sa scuturi tot ce poate fi lenjerie de pat, haine, textil. Sa te mentii curat si tot ce poate provoaca puricii in zona ta (animal de companie etc) sa l feresti, deparazitezi.
Funda?

1 răspuns:
| totalikSorin a răspuns:

Poti chema deratizarea, este cel mai sigur si ok.