| Anonimu161997 a întrebat:

Dece am un tremurat relativ mic la maini adica de baut beau asa 2-3 beri cu preteni cand ies dar rar nes beau dar nu in fiecare zi iar de fumat maxim 2 tigari pe zi. Odihnit cred ca sunt pentru ca ma trezesc si la ora 1 dupa amiaza ce ar putea fi? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ChrystianSandu a răspuns:

Fumat? Chair so o tigara la 3 zile e mult. Mergi la un doctor, ai sistemul nervos afectat.

| djphilosoph a răspuns:

1. Somn in exces - posibil -
2. Stres
3. Constructia ta fizica

Spre exemplu, eu am 14 ani, nu beau, nu fumez, nu beau cafea (in ciuda a ce fac colegii mei) -trist-.
Si mie imi tremura destul de "bine" mainile. Ciudat, nu?

| Anonimu161997 explică (pentru djphilosoph):

Mda
1- eu nu cred ca afecteaza somnu cu ceva
2- Stres?! Nu am nici un stres plus ca sunt in vacanta
3- Sunt destul de solid nici gras nici slab
P.S am 17 ani happy

| eduardos123 a răspuns:

Cate cani de cafea bei happy

| Anonimu161997 explică (pentru eduardos123):

Un 3 in 1 pe zi ma daca il beau si pe acela...

| eduardos123 a răspuns (pentru Anonimu161997):

Stress, exces de cafea, de cola, de tigari sau de alcool, somn prea putin, atuncea iti tremura mana