| raul230 a întrebat:

Deci am 2 creme pentru acnee una este Duac Gel și cealaltă SudoCrem. Deci după ce folosesc Duac Gel trebuie sa mai folosesc și alt ceva gen mosturizer pentru dimineața gen sa nu îmi fie fața uscată? Și da am acnee rozaceea...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pentru acnee cel mai bun tratament este înscrierea la un sport. Ea se face din cauza hormonilor care nu sunt folosiți. Deci tinerii trebuie sa practice un sport, sau să meargă cu bicicleta sau să facă orice efort fizic intens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sudocrem este pentru altceva nu e pentru acnee.se da la bebeluși la fundulet ca sa nu faca iritare de scutec

| raul230 explică (pentru anonim_4396):

Nu știu ce mi-au dat ăștia din Anglia, scrie pe eticheta ca ii și pentru acnee dar in fine.