| Balicescu_Alex_1997 a întrebat:

Deci am 5 saptamani si 3 zile de cand am fumat ultima tigara la inceput (primele 2 saptamani) a fost destul de greu pofta mare de tigara si acum am pofta dar rar, cateodata stau cu persoane care fumeaza si nu am pofta si cateodata stau singur si am pofta. Ceea ce vreau sa spun ca 80% nu prea am pofta. Dupa cat timp iti trece pofta? Si daca sunt persoane care s-au lasat sa-mi spuna si mie tot de cand s-au lasat si pana in prezent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu am cativa ani buni. La mine cea mai mare pofta de fumat a venit dupa trei luni. Dupa 6 luni nu am mai simtit decat rar o nevoie de a fuma, dar reflexul de a baga mana in buzunar dupa tigari a durat vreun an de zile. Dar am rezistat, nu am pus tigara in gura de cand m-am lasat. Ca am mai avut o tentativa mai inainte, dar mai trageam cate o tigara la bautura cu colegii. Inainte de a ma lasa de fumat m-am lasat si de bautura alcoolica. Beau un pahar de sampanie la Anul Nou.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca ai rezistat pana acum, nu ceda. Mai ai putin si esti nefumator. Stii ca daca ai fumat cel putin 7 ani ai pana la moarte nicotina in sange?

| Balicescu_Alex_1997 explică (pentru CodrutElian1990):

Vreo 7-8 ani am fumat

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Balicescu_Alex_1997):

Iti urez sa ai puterea sa te lasi. Dar ai grija la greutate. Eu m-am ingrasat 8 kg. cand m-am lasat si nu aveam o viata sedentara. Apoi am dat aproape tot jos.

| Balicescu_Alex_1997 explică (pentru CodrutElian1990):

Pana acum doar 1 kg m-am ingrasat e bine ca nu prea am pofte de ea Multumesc

| Alverto a răspuns:

Nu știu, acum suporți consenținele pentru că te-ai apucat