| Legend123 a întrebat:

deci am o problema grava. ma gandesc numai la rau, daca pleaca parintii mei de acasa ma gandesc ca vor face accident si incep sa plang in hohote ca prostu si nu stiu ce sa mai fac. si mereu ma gandesc numai la lucruri negative care ma fac sa ma simt prost. nu mai am chef de nimic in ultimul timp (lucruri care inainte imi faceau placere) precum footbal, sa ma joc pe pc etc. nu stiu ce sa fac sa scap de gandurile astea. de temerile astea, ma gandesc incontinuu la ce e mai rau si nu stiu incotro sa o iau in momentele alea. va rog ajutati-ma, ce sa fac?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt medici care te pot ajuta. Mergi la un psiholog.

| Legend123 explică (pentru Salontanul):

Vreau doar niste sfaturi. nu ma duc la psiholog.

| minrest a răspuns (pentru Legend123):

Ai mare dreptate, pentru un psiholog esti in stadiu prea avansat. Mergi la psihiatru.

| minrest a răspuns:

Asta e un simptom al multor boli psihice si se numeste angoasa. Du-te la un psihiatru. Pacat ca te-ai apucat de chestii d-astea asa de tanar. Dumnezeu sa te ajute.

| Porcusorul a răspuns:

Garantez ca parintii tai nu vor pati nimic. Nu te mai ingrijora!

| LuciYTB a răspuns:

Nu fi negativist. Am avut aceeasi problema. Fratele meu trebuia sa plece in Germania si imi era frica CA o sa faca accident avionul, dar mi-am zis CA va fi totul bine si asa a fost!