| xSwearr a întrebat:

Deci, de cand m-am trezit, m-a durut extrem de rau burta. Ragai din 2 in 2 minute, iar la baie ma duc din 5 in 5 minute si fac diaree. Ajutati-ma cu ceva, nu mai suport.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Derulează puțin gândurile și zi ce ai mâncat (arată a toxiinfectie)
vezi aici:
http://www.csid.ro/......-13052223/

| StefanGGXX a răspuns:

Pai,practic este ceva normal.In organismul tau s-a depozitat o cantitate mare de mancare, sau ai mancat ceva ce nu ti-a picat bine.De preferat ar fi sa te intinzi in pat, sau ai putea sa bei un pahar de Pepsi sau Cola pentru ca acestea desi nu sunt prea sanatoase, sunt utile in astfel de cazuri. Sper ca te-am ajutat!

| xSwearr explică (pentru StefanGGXX):

Acum 2 minute am vomitat tot ce am mancat la pranz...

| StefanGGXX a răspuns (pentru xSwearr):

Nu prea are cum sa vomiti tot ce ai mancat pentru ca unele alimente se depoziteaza, si organismul le elimina mai tarziu

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru StefanGGXX):

Se bea Sprite/Seven Up cu lamaie in situatii de astea. Nu orice bautura acidulata. Lamaia este cea care ajuta, deci niste limonada nu ar strica. O sa treaca. Stai in pat, si du te cat mai des la veceu. Bea ceva ceaiuri, mananca paine prajita cu branza, banane, orice altceva care strange la burta. Fara lapte, iaurt sau dulcuri.

Insanatosire gravnica! happy