| Teodor168 a întrebat:

Deci problema mea este ca am cazut in genunchi acum 2 saptamani si inca ma doare daca ma pun in genunchi. Credeti ca e grav? In rest cand merg sau alte chestii nu simt nimic, doar cand ma pun in genunchi simt o durere.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ralena a răspuns:

In functie de tipul de durere, aceasta poate avea mai multe cauze. Daca e doar pe muscular, lovitura, contractie, intindere, durerea poate persista si cateva luni. Incercati sa faceti intinderi si incalzire. De asemenea, daca e nevoie sa stati in genunchi, exista perna speciala, pana trece. In mod normal, daca ar fi afectat pe articular sau nerv, nu pe muscular, ar trebui sa doara la miscare.