| Polinco a întrebat:

Din ce sunt facute Proteinele(aici ma refer la paruri)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alex15ccc a răspuns:

Salut! sunt proteine extrase din zer.
Zerul este un produs secundar care apare la producția de brânzeturi. Componentele din zer sunt lactoza și cazeina alături de vitamine și microelemente.
Se scoate apa in acest zer si raman doar proteinele. atat!
e un proces destul de simplu.

3 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Din aminoacizi

| Polinco explică (pentru AnastasiaK):

Eu vreau sa stiu procesul, le fermenteaza sau cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vrut sa zici prafuri? Nu paruri asa-i? Ai zis un adevar fara sa-ti dai seama, de exemplu BCAA-Urile sunt facute din pãr laughing
Celelalte sunt extrase fie din zer, soia sau alte surse fiind legate de aminoacizi cum ar fi creatina.