| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, din noulaughing! Am 2 aplicații pentru slabit - lose Weight for men si Six Pack in 30 days. Făcând aceste antrenamente, + 100 abdomene si deficit caloric de 500 calorii, pot slabi? + acest tiktok https://vm.tiktok.com/ZMFRMWN8K/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Lovelife00018 a răspuns:

Nu trebuie sa te arunci din prima la antrenamente foarte dificile si diete drastice. Daca o iei treptat vei avea rezultate pe termen lung si este mai probabil sa te tii de dieta/antrenament. Daca incepi tare din prima o sa ti se para foarte greu si o sa te lasi. Deficitul calori este foarte bun, insa trebuie sa ai grija la nr de calorii. Infometarea nu reprezinta o solutie pentru ca iti poti pune in pericol sanatatea. Dar da, daca pornesti cu antrenamente usoare si dupa maresti dificultatea si ai grija la alimentatie, cel mai probabil o sa slabesti.

| UserDeBucuresti a răspuns (pentru Lovelife00018):

Antrenamentele sunt treptate laughing, asa le face aplicația. Iar la alimentație, de dimineață pana acum, am mancat destul de bine, si inca mai am 608 calorii, pe care le mai pot consuma. happy Mersi de raspuns

2 răspunsuri:
| C0STEL22 a răspuns:

Slabesti doar daca te indopi mai putin.Este demonstrat stiintific.