| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Doresc sa adresez o întrebare cunoscătorilor sau persoanelor ce au trecut prin ce trec și eu.
Nu este la mișto întrebarea!
De ceva timp de aproximativ o luna jumate când înghit (orice) simt un disconfort la ceafa, ca și cum ceva s ar fi mișcat sau ca și cum saliva sa zicem trece pe acolo.Este o senzație tare ciudata asemănată ca și cum ți-ar trosnii un os in Zona respectiva.
M-am gândit ca are treaba cu ORL așa ca am încercat sa ma tratez dar nu a funcționat.
Ofer funda pentru un răspuns mai clar

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jessica1235 a răspuns:

E cazul să te consulte un medic. Mergi la medicul de familie și vezi ce îți spune și unde te trimite el. Sănătate?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa ii oferi medicului o fundă. El iti poate da raspunsul cel mai clar.

| Brizbriz a răspuns:

"M-am gândit ca are treaba cu ORL așa ca am încercat sa ma tratez dar nu a funcționat."

adica?!? te-ai facut peste noapte "specialist" in ORL?!?

cel mai clar raspuns clar, ARE TREABA CU ORL, dar nu ala invatat in 5 minute acasa, ci ala de la spital
iar ca sa fi sigur si sa fie si mai ieftin, treci pe la doctorul de familie sa iti dea trimitere

| Anonim7391 a răspuns (pentru Brizbriz):

Am fost la ORL stai lin mi-a spus ca e din cauza agmidalelor dar tot am senzația

| Brizbriz a răspuns (pentru Anonim7391):

Mergi la alt ORL si nu te lasa
toti doctorii aleg primul diagnostic, care le vine in cap, si apoi scapa de tine

| DARLINGx a răspuns:

Sincer îți recomand să te duci la spital, Acolo afli dacă ai pățit ceva rău!