| Erekest a întrebat:

Duminică am avut un contact sexual neprotejat. De ieri a început să mă doară când urinez, simt mereu nevoie la baie, mă mănâncă burta, și am observat că am eliminat și puțin sânge când am urinat.
Poate fi vorba despre o sarcină sau e doar o infecție?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Da,du-te la ginecolog.Pare sa ai o infectie urata! Nu sta asa

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i vorba de nici o sarcina, ci de o boala grava, cu transmitere sexuala, care ti-a afectat deja rinichii, daca urinezi cu sange.
Mergi de urgenta la medic!

PS simptomele de sarcina apar dupa 3 saptamani, niciodata dupa cateva zile de la sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este infectie mergi la ginecolog s-ar putea sa fie clamidioza (chlamidia) aceasta este una dintre cele mai frecvente boli cu transmitere sexuala din intreaga lume. riscul de ai transmite infectia copilului in timpul nasterii este de 50-70 %
Daca ai afectata suprafata oculara si pleopele atunci cred ca e vorba de chlamidia. Pentru un diagnostic corect viziteaza un ginecolog