| tigru18 a întrebat:

E buna de baut apa de ploaie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Master2001 a răspuns:

Da e bună e apa normală dar sa nu bei dupa ce a făcut contact cu ceva acoperis pământ etc. practic cand ploua da tii un pahar si de acolo sa bei asa nu are nici o problemă da daca bei cum am zis mai sus cand face contact cu ceva s-ar putea sa pățești anumite chestii si nu cred ca vrei asta
Spor la baut

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu bea ma asa ceva, ai mai si dat funda la un raspuns neargumentat.
Iti dau un ex. in urma unei explozii nucleare norii colecteaza particule iradiate pe care le transporta, apoi se intampla ceea ce se numeste ploaie radioactiva, si tu bei acea apa! Era doar un exemplu despre cat de periculos poate fi sa bei apa de ploaie!

| Frank51 a răspuns:

Nu. Apa aia a trecut prin niste stari, a avut bacterii si alte chestii. Evident ca nu o sa patesti mare lucru, doar diaree, dureri de stomac, maxim ameteli.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Gust-o

| BlackRose03 a răspuns:

Da

| GrecuMariaaa a răspuns:

Faci broaște in burtă dacă o bei.

| regelesexului69 a răspuns:

Da face bine la ulcer