| anonim_4396 a întrebat:

e ok sa mi se faca rau de la alcool? gen in timp ce beau o bere mi se face rau. am 17 ani,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea, probabil organismul tau nu prea tolereaza alcoolu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate organismul tau e mai sensibil la alcool

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ori nu e corpul tau obisnuit cu alcoolul, ori ai vreo alergie/intoleranta. Nu e normal, oricum. Mai bine stai departe de alcool.

| PumpkinDoll a răspuns:

Nu mai bea daca vei ca tie rau, sau cumpara una fara alcool.

| Peridava a răspuns:

Ai intoleranta la alcool sau numai la ingredientele din bere. Am mai vazut cazuri. Renunta.

| Victoria18 a răspuns:

Inseamna ca ficatul tau nu il agreaza si ar trebui sa renunti daca nu vrei sa ai probleme grave pe viitor.

| Dyalema a răspuns:

Nu e deloc ok! Înseamnă că ori ai băut prea mult pentru organismul tău, ori nu îi convine alcoolul deloc și asta e reacția corpului să te avertizeze că altădată nu mai vrea. În plus nici nu e indicat să bei alcool înainte de 18 ani.

| anonim_4396 explică (pentru Dyalema):

E o bere, nu i ca si cum ai bea o naveta laughing

| Dyalema a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e părerea ta.