| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca daca te culci dupa-amiaza iti v-a creste parul facial si vei creste si in inaltime? Eu am 14 ani, si un prieten de al meu are 13 el de mic e obisnuit sa se culce dupa-amiaza si are barba foarte mare mai are putin si zici ca e preot si mustata+ ca e mult mai inalt ca mine, are 1.82 iar eu am 1, 73 sad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Nu este adevarat cel putin asa stiu pana acum

| Alexandr a răspuns:

Sa stii ca oricum somnul de dupa-amiaza este mult mai odihnitor si ajuta la crestere si refacere!

| anonim191 a răspuns:

Somnul de dupa-amiaza ajuta la crestere la varstele foarte fragede.pana in 7 ani sa zicem.nu are legatura cu cresterea parului.cresterea parului la baieti este influientata de un hormon numit testosteron. daca la 13 ani deja parul creste excesiv este un dezechilibru la nivel hormonal.nu mai crede tot ce auzi la babe sau la lume.

| xpertul a răspuns:

Da adevarul este ca.cel mai mult te dezvolti in timpul smonului dar nu cred ca asta l-a facut pe prietenul tau mai dezvoltat ca tine, vreau sa spun ca la ajutat dar nu in mod exagerat depinde de organismul fiecaruia da daca te. apuci acum sa dormi dupa amiaza nu cred ca vor fi prea multe dferente.

| Endou1 a răspuns:

Salut.Este adevarat ca somnul de dupa-amiaza ajuta putin la crestere in inltime si dezvoltare, dar nu foarte mult.El este prea inalt pentru varsta lui, si nu iti face griji esti foarte bine acum.winking

| Sorinna_Mădălina_1997 a răspuns:

Doamne fereste =]]]