| ErnestIonuț a întrebat:

Este adevarat ca trebuie sa ai neapărat o urgență pentru a merge medic? Eu am cazut pe braț azi și mi-a spus un prieten ca medicii nu te primesc daca nu ai o urgență pe timp de pandemie.Este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te poti duce la medicul de familie. Poti sa cazi si sa ai doar o julitura. La tine ce este, fractura?

| GdX a răspuns:

Te duci la medicul de failie cand vrei. Poti sa te duci si sa ii zici ca te doare si in cot de scoala.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te primesc, doar ca procedura e mai complicata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu, nu este adevarat. Poti sa mergi la urgente sau la un medic specialist si vede ce ai.
Ca doar daca cineva are o boala ascunsa (ca exemplu), sta pana se agraveaza?

Mergi linistit.

| RaduRobertRO a răspuns:

La medicul de familie poti merge la consultatii, nu neaparat cand esti grav bolnav. El decide unde te trimite... la cei cu plata mergi la fel, cand vrei.