| mazaroi a întrebat:

Este bine sa am 47kg la 1.60 si ceva? Eu as vrea sa am 50 si ceva da nu sunt sigur

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sfaterly a răspuns:

Ideal ar fi să ai 50 kg. Dar e ok și așa.
Greutatea pe care ar trebui să o ai se află în funcție de înălțime. Numărul kilogramelor trebuie să fie cu 10 mai mic decât numărul de după virgulă de la înălțimea ta.
Sper că ai înțeles ceva, nu mă pricep la explicat.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 1.60m ar trebui sa ia doar 50kg.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu te lua dupa shabloane; important este sa te simti bine cu greutatea pe care o ai. Tu te incadrezi in limitele normale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu te placi, ceilalti oameni te plac, atunci e bine.

| Kiwibibilă a răspuns:

Mnup. Eşti foarte slab.

| PsyhoChild a răspuns:

Eu am atat si 58kg

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 a răspuns:

Eu zic ca e bine happy eu am 45 de kg la 1.75.

| qcristi a răspuns:

Am ~1.70 si am ~55 Kg si totusi mananc destul de mult chiar si noaptea, deci eu zic ca esti ok.