| bhubhuaa a întrebat:

Este cineva care are aparat dentar fix sau a avut? Imi puteti spune cat costa?:-s (Doar pe dintii de sus)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nevermind_9666 a răspuns:

Eu am aparat dentar fix am si sus si jos. cel de sus m'a costat 1500 lei iar cel de jos 1000 lei. Lam mine medicul a zis ca piesele apartului se vor inlocui sccesiv si fiecare vor fi platite. La mine tratamnetul dureaza 2 ani si costul total este de 1300 euro... cam asa a zis

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fiicei mele i se va monta un aparat dentar fix, va costa 1600 RON.

| mateia a răspuns:

Uite-te si tu aici pe niste preturi: www.imperialdent.ro. Nu sunt cei mai ieftini, dar nici cei mai scumpi. Numai ca, din puncutl meu de vedere sunt cei mai buni. Sora-mea si-a pus aparat iar eu un implant la ei si am fost extrem de incantata de calitatea serviciilor

| Mary496 a răspuns:

Costa 14 mil(cel mult 16) si merita mult mai mult decat ala mobil!

| missReckless a răspuns:

Am dat in jur de 600 de lei acum 2 ani, pentru arcada de sus.
Arunca un ochi pe aici, daca te ajuta: http://www.aparatdentar.ro/? page_id=9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100 de euro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-am luat in 2008 si a costat 5 milioane (500) dar merita

| ChocolateAddict a răspuns:

Eu trebuie sa imi pun metalic si costa 400E pe arcada.

| MirisabelleX a răspuns:

Acum 3 ani am dat pe aparatul fix in jur de 1400 RON, iar in fiecare luna se plateste activarea care e 90 RON. Nu cred ca se poate sa ai aparat dentar doar pentru dintii de sus, intrucat este vorba de muscatura, iar dintii de sus nu se pot misca fara sa afecteze si dintii de jos, arcada de sus si cea de jos formeaza un tot, asa ca aparat dentar doar pentru o arcada nu se poate. Mult succes!