| Anaaaaaaa123 a întrebat:

Este obligatoriu testul pentru covid, acela cu betisor, si cand se cere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Ce vrei sa spui?
Va rog explicații cum se pune o intrebare! pentru ca eu nu mai rezist!

suntserios
| suntserios a răspuns:

In ce context?

| Anaaaaaaa123 explică (pentru zilog):

Adica, cand vin dintr o tara sau merg in alta, este obligatoriu sa l fac? Ce mare filozofie, ce e asa greu de inteles?

| zilog a răspuns (pentru Anaaaaaaa123):

Putea sa aiba mii de sensuri intrebarea ta nu era clara!
cine sa ti-l ceara?
cu ce autoritate?
in ce cazuri!?

existau mii de interpretari posibile alta data fii mai clar!

Nu este obligatoriu doar ca te baga in carantina daca sunt ai rautaciosi si te tin acolo iti mai dau si bataie si bataie si bataie si bataie si amentda + bataie si puscarie si gata NU ȚI-SE MAI APLICĂ DREPTURILE OMULUI
pentru că la pușcăriași și soldați nu li-se aplică drepturile omului
așa că atunci când vei ajunge la pușcarie chiar dacă nu vreitu ei pot să îți facă ce vor ei

ia citește și tu DECLARAȚIA INTERNAȚIONALĂ A DREPTURILOR OMULUI

eu parcă așa am înțeles dar mai bine citește tu cu ochii tăi nu hali mereu ce auzi de la alții!