| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 14 ani(baiat) si o inaltime de 1.70.La ce inaltime credeti ca voi ajunge la maturitate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Depinde de statura părinților tăi. E posibil să ajungi și al 2 metri, dar e posibil și să rămâi la actuala înălțime.

| BodoBog a răspuns:

Depinde de părinții tăi, se spună că adoleșcentul își întrece părinții și este și adevărat. Exemplu-dacă tatăl tău are 1.80 tu vei avea mai mult. Să te mulțumești cu 1.70 că e bine, eu la 16 am 1.66