| erabianleonard a întrebat:

Eu am ochi caprui si vreau ochi albastri, daca imi pun lentile albastre de contact nu de vedere din alea simple nu stiu daca sunt imi spuneti voi daca sunt, se intampla ceva rau? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu se intampla nimic, dar trebuie sa ai amre grija cum le manuiesti.

| Adrianetc a răspuns:

Exista lentile albastre dar daca nu le folosesti cum trebuie risti sa faci infectie, in plus e foare dificil sa le pui, in fiecare zi trebuie sa le pui si sa le scoti. 2. nu-ti ti-ar sta bine, esti cam colorat.

| gosh0108 a răspuns:

De obicei nu recomand lentilele de contact. Daca le scapi pe jos si le pui apoi, sunt sanse mai mari de 90% sa faci infectie a scleroticei(tunica exterioara a ochiului).

| tznkurgn a răspuns:

Mai, putifer la ce iti trebuie ochi albastri? ca vorba aia "ochi caprui fura inima oricui" laughing

| DOC449 a răspuns:

Lasa lentilele ca cel mai bine e cu ochi caprui alti asi dorect ochi caprui. Fundabig grin

| gabryella02 a răspuns:

Nu te-as sfatui sa iti pui lentile doar de dragul de a schimba culoarea ochilor...