| andreeaandra989 a întrebat:

eu aproape toata ziua dorm si nu prea mai mananc si cand mananc, ma ingras desi eu dimineata trag sa ma trezesc sa merg la alergat inchid ceasul si ma duc inapoi la somn... ce pot face ca sa nu mai dorm asa de mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Numai dormii mult, fă sport aleargă vreo 20-30minute pe zi, apoi fă flotări, genoflexiuni, ai multe lucruri de făcut ca să nu te ingraş.

| Daniellllll1 a răspuns:

Sa nu mai mananci dupa 7...

| andreeaandra989 explică (pentru Daniellllll1):

Eu nu mai mananc dupa ora sase deci.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru andreeaandra989):

Chiar habar nu am, gandeste-te la ceea ce faci in timpul zilei ce ar putea afecta ingrasarea, chiar habar nu am.

| LaurNebunu a răspuns:

Sa nu mai dormi

| andreeaandra989 explică (pentru LaurNebunu):

... Asta nu este o solutie! Daca sti sa raspunzi bine daca nu nu.

| LaurNebunu a răspuns:

Da? alta nu e sau daca e de ce nu te duci la un medic? e mai bine 100000 de ori decat aici