| Mabel25 a întrebat:

Eu sunt Mabel si sunt din Cluj, de 2 luni ma confrunt cu unghie încărcată la piciorul drept. Dl doctor de familie susține ca ar face bine un consult la medic si sa ma operez dar sunt in clasa 5a si am teze. Cat timp trebuie sa stau acasă PTR recuperare si cat costa o operație, doare anestezia sau nu? As vrea sa aflu va rog mai toate informațiile, ajutați-mă
-sunt noua aici-.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Operatia este gratis pentru copii, facandu-se la orice spital, sub anestezie.
Recuperarea intergrala dureaza 2 saptamani, dar trebuie sa stai in casa, cu piciorul sus, doar 2 zile, dupa care, poti merge la scoala, incaltat confortabil si protejat, ca nimeni sa nu te calce pe acel deget.