| MoTaNN3l a întrebat:

Salut TPU, există o alergie ceva la mirosul acela după spălatul de vase? Gen când spăl vasele cu axion după câteva ore capătă un miros ciudat. Nu pot manca în farfuria aceea doar după 2zile când dispare mirosul. Devine o situație nasoala, ca gen când ma duc la neamuri la prieteni mănânc, dar în scârbă(silă). Exista ceva remediu sau măcar ceva diagnostic? Mtumesc frumos Dau fundă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Ai alergie la substantele din detergent.
Incearca sa schimbi detergentul de vase, dar mai ales clateste bine vasele dupa spalat. Aud ca sunt "gospodine" care spun ca nu trebuiesc clatite. Nu le inteleg. Tot un detergent este.
Cand mananci in alta parte, fa cum spune @anonimg. Le explici ca ai alergie la detergentul de vase.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimba buretele de vase.

| anonimg a răspuns:

Acasa schimbi detergentul.
In alta parte ii spui gazdei sa ude vesela si sa o stearga bine cu un prosop de hartie. Nu trebuie sa-ti fie rusine sa faci cunoscuta gazdei problema ta.

| halogen001 a răspuns:

Nu sunt spalate bine. Un vas spalat corect nu are nici un miros dupa spalare.

| LaraClarice a răspuns:

Bună,
Este posibil ca detergetul acela sa nu fie bun, încearcă sa speli vasele cu altceva și sa le clătești foarte bine. Schimba și buretele de vase.