| anonim_4396 a întrebat:

Fac 13 ani în aprilie și vreau să vă întreb dacă este bine să trag de fiare de la vârsta asta. Îmi poate afecta înălțimea sau dezvoltarea corpului urât? Ofer funda + vot celui mai bun răspuns. Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
La vârsta ta nu este recomandat să mergi la sală.La vârsta ta datorită faptului că eşti încă în creştere nu este recomandat să faci exerciţii care să pună presiune prea mare pe coloana vertebrală.
Te pup!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Salut,nu fac sală, mai trag prin casă 20-30 de minute. 6kg pe mână.

2 răspunsuri:
| ArcherflyDiamound a răspuns:

Parerea mea este ca ai prea putini ani pentru greutati.Ai trebui sa incepi pe la varsta de 15 ani pentru nu avea probleme mai tarziu