| a0u1 a întrebat:

Fac box de performanță de 2 ani, iar acum am făcut pauză 2 luni, vreau să îmi ziceți ceva pentru o rezistență de fier, ce ziceți dacă aș alerga zilnic ar fi bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E foarte bine. In felul acesta nu iti pierzi conditia fizica.

| Yukidaruma a răspuns:

Da, este bine sa faci sport chiar si atunci cand nu ai antrenament, poti merge la alergat sau poti sa-ti faci abonament la o sala si sa lucrezi cat incă este iarna. Iti poti lua si un coleg de la box sa va antrenati cu manusile, cel putin la incalzire, mai ales daca vrei rezistenta in ring.
Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Da, ar fi foarte bine sa practici un sport zilnic, chiar si alergatul, tot este ceva bun, decat sa nu faci nimic.

| ziftode a răspuns:

Sa alergi e anduranta, NU rezistenta
https://dexonline.ro/definitie/anduran%C8%9B%C4%83

si mai ales daca vorbim de box, atunci...
rezistenta inseamna sa iei lovituri, eventual cu mingii dinalea grele, ca sa rezisti cand te loveste adversarul

| Cosminfocsa1998 a răspuns:

E foarte bun. Eu am facut fotbal. pentru rezistenta alergam 2 zile pe saptamana undeva la 15-20km.