| Nauticc a întrebat:

fac box de vreo cateva luni si de recent am o problema, am facut cu cineva sparring si mi-am luat o lovitura mai tare la cap, a 2 a zi m-am dus la antrenament si de fiecare data cand dadeam cate un croseu la sac simteam ca mi se misca creierul in partea din spate ca se zdruncina cumva, problema asta o am de 2 zile incoa, ce as putea sa fac sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Sporturile violente nu ar trebui să existe, și nici oamenii nu trebuie să găsească plăcere în ele.
Tu trebuie să eviți acest sport pentru ca problema să nu se agraveze. Este un stil de viață sănătos, este educație în a căuta să nu găsim plăcere în lucrurile nesănătoase. Pentru că vezi și tu că sportul acesta nu este sănătos, și nici nu poate fi vreodată sănătos. El nu duce niciodată și în niciun fel la sănătate; ba încă duce întotdeauna la suferință atât fizic cât și psihică.

| StrongHeart a răspuns:

Sa nu mai iei pumni in cap

Răspuns utilizator avertizat
| iRobby a răspuns:

Poate sa te duci sa-ti faci un control la un medic? Nu stiu, zic si eu. Dar lasand gluma la o parte, iti recomand sa faci asta, avand in vedera ca loviturile la cap pot sa se remarce chiar si dupa mult timp.