| WittyK7 a întrebat:

Fratele meu are 12 ani, credeti ca trebuie sa-l sfatuiesc sa inceapa sa-si decaloteze penisul? Am citit multe chestii care ziceau ca trebuie sa iti decalotezi penisul cat mai devreme, altfel exista sanse de boli...credeti ca este adevarat? Ofera funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dintotdeauna mamele decaloteaza penisul baietilor inca de la prima baita si fac asta la fiecare baie, invatandu-i apoi sa o faca si ei cand incep sa se spele singuri. Probabil fratele tau o face deja, invatat de parintii tai, iar daca nu a facut-o pana la varsta asta, ar fi destul de periculos sa se apuce acum (e posibil sa fi facut un grad de fimoza din cauza igienei precare a zonei). Discuta problema cu unul din parintii tai.

| darrio2007 a răspuns:

Mai baieti, de unde obsesia asta pentru decalotat penisul? Inainte nimeni nu se gandea la asemenea prostii, ma refer la parintii si bunicii vostri. Si viata a mers inainte. Ba v-au mai nascut si pe voi. Lasa-ti preocuparile astea ca viata oricum merge inainte. Aveti alte griji la varsta voastră.

| NAT0 a răspuns:

Nu trebuie să-l înveți tu nimic, învață singur la fel ca și tine. -.-

| florincraiova a răspuns:

Este decalotata la maxim