| ReadyForMee a întrebat:

Ieri, cand am venit de la scoala, M-am dus la toaleta, am urinat si cand m-am sters era o pata mare de sange pe hartie amestecat cu un lichid transparent.Mama mi-a zis ca mi-a venit ciclul. Dar chestia de care sunt nedumerita este ca nu a curs nimic pe tampon in noaptea acasta si nici in timpul zilei de ieri.Este ceva ineregula cu mine? Multumesc anticipat! Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu este sigur ca vei avea menstruatie luna viitoare. La pubere, dureaza ceva timp pana organismul reuseste sa regleze nivelul hormonal. Asa ca, la inceput s-ar putea sa ai menstre neregulate.

| KellyGreen a răspuns:

Nu fi sigura ca o sa iți vina luna viitoare, pentru ca încă nu ți-a venit regulat poate sa iți vina de 2 ori pe luna sau deloc. Oricum normal e sa iți vina și luna viitoare.

| MrsBrunetzyka a răspuns:

A avut loc o dereglare. O sa-ti vina din nou cand organismul tau va avea o menstruatie regulata

| 10011993 a răspuns:

Nu este nimic in neregula, probabil s-a intamplat asa pentru ca ai bruscat organismul( mancare nesanatoasa sau bogata in grasimi), se va rezolva la urmatoarea menstruatie!

| anyska a răspuns:

Daca este lichid transparent nu inseamna ca ti-a venit. Asta inseamna ca o sa iti vina in curand. Asa se intampla la toate fetele inainte sa le vina sau chiar intre menstruatiile lunare. Daca este maroniu-rosu inseamna ca ti-a venit. happy

| ReadyForMee explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri dar vreau sa va intreb ceva. Mi-a venit ciclul si menstruatia urmatoare va urma luna viitoare?