| Cosminel25 a întrebat:

ieri m-am jucat fotbal cu un prieten, si cand a dat cu mingea la mine, am dat gresit cu picioru, si dupa aceea ma durea piciorul cand mergea, si ma doare si azi, cam pe acolo unde e bila aia de la picior ma doare, e ceva grav?
Se va rezolva de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Carla01 a răspuns:

Mda. ți-ai luxat glezna,probabil s-a și umflat,dacă s-a umflat pune o compresă cu gheață până se desumflă,apoi pune-o pe mama ta sau pe cine vrei tu laughing, să-ți facă masaj câteva minute, va trece în câteva zile, și eu am pățit asta de multe ori, dar după două- trei zile îmi trecea! happy

| Cosminel25 explică (pentru Carla01):

Imi fac diseara, un masaj acolo unde ma doare si sigur o sa treaca, iti multumesc pentru raspuns.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Care bila, ma?

| Cosminel25 explică (pentru darrio2007):

La picior, mai sus avem 2 bile ma, asa le zic eu, acolo ma doare, cand calc ma mai doare un pic, inca mai astept raspunsuri si dau funda!

| darrio2007 a răspuns (pentru Cosminel25):

Te referi, poate, la rotula.La genunchi.

| Cosminel25 explică (pentru darrio2007):

Da, man.

| darrio2007 a răspuns (pentru Cosminel25):

Asa mai vii de acasa, man. Vorbeste pe intelesul tuturor.

| Mariiiiiiiii a răspuns:

Poate ti l-ai luxat sau ai călcat greșit.

| Molizatorul a răspuns:

Daca poti calca se va rezolva de la sine...
Dar daca nu poti calca si mergi foarte greu indicat ar tebui sa mergi la un medic.
Funda?