| Lukasz a întrebat:

Ieri m-am zgariat intr-o sarma ruginita,exact dupa ce m-am zgariat m-am spalat pe maini iar apoi am dat cu spirt in zona aia,nu a curs sange, a mai ramas doar o zgarietura rosie care nu prea se mai cunoaste, mama zice ca nu trebuie sa fac vaccinul ca nici nu se cunoaste zgarietura si a zis ca nu are pentru ce sa merg la medic, trebuie sa fac vaccinul? Va rog sa dati un raspuns cat mai rapid!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Agenta000 a răspuns:

Da er trebuii, pentru orice eventualitate, sau macar fa o vizita medicului, el sigur va sti ce sa faca!

| Al3xbC a răspuns (pentru Agenta000):

De ce oamenii raspund doar de dragul de a raspunde? daca vroia la medic se ducea la medic nu intreba aici.Sau poate ar trebui sa iti raspund gen nvre medc d aia scris achi pentru a intelege si tu si cei din generatia,, fara smartfeon viata e pustiu''si da am scris,, smartfeon''ma gandeam ca e ok pentru cineva care scrie,, da er trebuii''