| AditaaF a întrebat:

Ieri mi-am pus aparat dentar(doar sus). Ma dor dinții groaznic, de mâncat pot manca doar pe masea dar nici acolo perfect. Am înțeles ca trebuie sa ma spal pe dinți după fiecare masa(ma spălam doar dimineața înainte) si sa ma clătesc cu apa de gura dupa masa sau orice fel de gustare. Întrebarea ar fi, în cat timp dispare durerea dinților? Unii spun 2-3 zile altii SĂPTĂMÂNI.
P. S. Am o apa de gura care face spuma, după ce ma clătesc nai rămâne putina spuma si o inghit, este vreo problema?
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

Preferabil sa inghiti cat mai putina spuma, dar nu e problema.
Durerea dispare in 2-4 zile, poate acum ca e prima data va dura o saptamana sa dispara. De fiecare data cand vei merge sa iti stranga aparatul vei avea iar 2-3 zile de durere, dar rezultatul final merita suferinta.