| anonimul0724 a întrebat:

Salut TPU
Imi cer scuze ca pun atatea intrebari despre alimemtatia mea
Am 15ani 1.85 si 99kg...
Am intrat la dieta de acum 3 zile (fara dulciuri,paine)
Azi am mancat asa:
Mic dejun:iaurt activia 0, 01grasime(330ml)un baton fibrobar.
La pranz: 200ml de supa pui(fara carne) si dupa vreo 150g de ficat vita la tigaie plus niste castraveti murati.
Si ultima masa vreo 200ml lapte cu cereale de fulgi de porumb.
Am avut o alimentatie buna pentru a slabi? dau funda celui care ma ajuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Imi pare buna dar cred ca ar trebui si o ora de sport: gimnastica, fotbal, etc. Sa nu amesteci produsele din pasta fainoasa cu paine si, de asemenea, painea cu cartofii si orezul. Carnea de pasare si pestele sunt foarte bune dar pregatite in punga cu apa. Prajelile in ulei nu sunt bune. Ar fi bine sa iei legatura cu un medic nutritionist sa-ti faca o dieta lunara!

| random666 a răspuns:

Ce ai enumerat tu acolo nu cred ca are 1000 de calorii, fiind baiat ar trebui sa consumi 2000 de calorii, daca nu faci nici un sport. Deci nu e bine, pentru ca e prea redus aportul caloric. ar trebui sa scazi cu maxim 500 de calorii, in fine, ar fi indicat sa faci sport, de preferat sala daca vrei sa slabesti si sa pui si muschi, astfel ai putea sa ajungi sa poti manca inca 1000 de calorii in plus, care le consumi la sala... depinde de nivelul tau si de intensitatea cu care faci sportul, se poate ajunge si pe la 2000 de calorii consumate la sala. In concluzie, eu zic ca e in regula ce ai scris acolo dar ar fi indicat sa mananci mai multa carne, ea nu face decat bine la organism.