| Cristian_Cotor_1994 a întrebat:

Imi poate recomanda cineva un medic neurolog? In ultimul timp am dureri de cap zilnice... ameteli si dureri ale urechilor.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Vei ieși mai ieftin dacă vei merge la medicul de familie. Acesta iti va da trimiterea corectă.
Eu cred că ai tensiunea arterială mărită. Pentru că la cap si in spatele urechilor se simte cel mai bine.
Medicamentele care iti vor fi prescrise nu-ti vor fi de prea mare folos dacă nu vei indeparta cauzele (stres, supărări, nervi; tu cunosti cel mai bine).
Ai nevoie să bei apa plată multă, să ai o viață activă în locul celei agitate, si să te hrănești sănătos. Să cauti să îndepărtezi colesterolul rău și surplusul de grăsime dacă acestea există.
Trebuie oricum să mergi la medic pentru o bună diagnosticare.
Sănătate!

| Cristian_Cotor_1994 explică (pentru anonimg):

Iti mulțumesc frumos pentru aceste sfaturi. Voi merge la un doctor specialist pentru un control amănunțit. Nu sunt gras. am 64 kg si înălțimea 178. Iti voi asculta sfaturile si voi incerca sa fiu mai putin stresat.
Sanatate si toate cele bune!