| FocusMood a întrebat:

Imi puteti da cateva efecte pozitive si negative pentru mersul la McDonalds?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Efecte pozitive : ai ocazia sa socializezi, sa iesi, economisesti timp cu prepararea mesei
efecte negative : mancare bogata in calorii si grasimi care in timp duce la acumularea kg in plus, mancare nesatoasa care provoace diferite boli, mancarea de tip fast food da depedenta

11 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Eu nu văd nimic pozitiv. Este doar o mâncare foarte nesănătoasă pe care trebuie să o eviţi căci nu îţi ajută organismul cu nimic.

| OnuOnulică a răspuns:

Pozitive- Mananci pe saturate.
Negative- Te ingrasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Efecte pozitive: faci miscare pana ajungi la respectivul McDonalds!
efecte negative: slabire, sanatate, energie, alimentatie sanatoasa... ia toate astea si gandeste-te la opusul lor

| 0x11111051 a răspuns:

Efecte pozitive: 0
Efecte negative: Grave atacuri asupra stomacului, ficatului, intestinelor, etc.
Mancarea aia e de tot rahatul. Cea de casa e cu mult mai buna!

| giony54 a răspuns:

Evita-l cat poti, au toate e-uri care duc la dereglarea organismului, cu timpul devii obez si nu mai ai ce face si da si dependenta.

| einsteinchen a răspuns:

Raspunsul este atat de complex incat pot sa-ti indic sa cauti pe Google "pros and cons about McDonalds" si vei vedea cam cate rezultate apar.

Spor la lectura!

| AndreiSaigo a răspuns:

Efecte pozitive:Faci putina miscare pana ajungi acolo.
Efecte negative:iti pierzi banii, te ingrasi cat un porc, iti distrugi ficatul.

| Black_Ics_1995 a răspuns:

Efecte pozitive: mananci ceva repede, daca vrei sa te ingrasi acolo este locul perfect.
Efecte negative: mancarea aia este un mare bullshit si pierzi bani aiurea.

Alegerea este de partea ta.

| alexa3000 a răspuns:

Efecte pozitive : doar daca faci cinste prietenilor tai laughing
Efecte negative: iti distrugi ficatul, stomacul, doar e mancare de la fast-food si ramai si fara bani happy

| fockewulf a răspuns:

Din ce am auzit si citit de pe la cei ce au lucrat pe acolo, singura chestie buna este inghetata.

| Maria0000 a răspuns:

Chestii negative: te faci cat casa poporului.
Chestii pozitive: nu te muncesti sa gatesti acasa.