| WhiskeyFaraNume a întrebat:

Imi puteti spune daca as putea sa slabesc daca fac sport intens dar mai mananc in weekend o pizza, un suculet, o sarmaluta rolling on the floor Adica mult sport dar dieta nu prea...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Eu cred ca poti, fiindca pana la urma nu-ti tonifici stomacul, ci abdomenul, picioarele etc. Si pana la urma energia pentru sport trebuie sa vina de undeva.

| iAMVi a răspuns:

Poate în felul ăsta o să-ți menții greutatea actuală cu anumite oscilații, consultă un specialist.winking

| Ionutszu a răspuns:

Asa si asa. dar in weekend nu mananci 25 de sarmale si 3 paini... poti manca si carne bineinteles.

| WhiskeyFaraNume explică:

Sport fac mult, 2 ore dimineata, o ora seara + drumurile scoala-acasa, alergat prin parc cu colegii, bicicleta, skateboard etc. In weekend nu mananc 25 sarmale si 3 paini, am o paine neagra cica "foarte buna" si nu mananc chiar sa dau cu degetul, dar mananc chestii normale, o ciorba, o musaca, o sarmaluta, o tocanita etc.

| Ionutszu a răspuns (pentru WhiskeyFaraNume):

Nu e nici o problemawinking

| WhiskeyFaraNume explică:

Cum este recomandat? Sa faci prima oara un antrenament greu, agitat si dupa unul mai usor, sau mai intai cel usor si apoi cel agitat?