| Catalin_Alexandru_2000 a întrebat:

In aceasta noapte m-am pus sa ma culc pe la ora 11.30 zis si facut, am adormit si m-am sculat la 00.40 de atunci nu am mai putut sa adorm deloc pana dimineata, adica stateam cu ochii inchisi imi era somn dar nu puteam adorm ba stateam pe telefon si vorbeam cu prietenii ba la televizor si s-a facut ora 5 dimineata. Am adormit si m-am trezit pe la 7 fara ceva sau 7 fix. Deci nu am dormit mai mult de 2 ore in noaptea aceasta dar eu ma simt bine si in forma, nu ma doare capul sau sa am alte simptome. Poate sa imi spuna si mie cineva de ce nu am putut dormi si cum sa adorm mereu repede cand mi-e somn? Si inca ceva va rog, as putea pati ceva daca am dormit maxim 2 ore toata noaptea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bianca777 a răspuns:

Nu poti sa patesti nimic, decât să te simți obosit. Nu stiu ce ai putea face sa adormi mai repede, dar cred ca asta porneste si de la mentalitatea ta, adică dacă tu te gândești că nu o sa poti adormi, nu vei adormi. Încearcă să stai relaxat si elibereaza-ti mintea. Si eu patesc asta de multe ori, adică ma culc si ma trezesc noaptea si sunt fresh.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu esti nici primul nici ultimul om care nu poate dormi o noapte. Desi la ce panicat esti la tine pare prima data. Nu se intampla nimic, o da dormi mai bine la noapte

| Catalin_Alexandru_2000 explică (pentru suntserios):

Deci daca nu am dormit o noapte decat o ora doua si dupa nu am dormit urmatoare zi cand va fi seara sigur voi dormi bine?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai putea păți nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca stateai pe telefon si lumina albastra iti face creierul sa intre in stare de veghe ca si cand ar fi zi afara, desi era noapte. Are aceleasi proprietati ca si lumina de zi, iar melanina din piele are niste receptori si doar cand e intuneric bezna da semnal creierului ca te poti culca. Televizorul mai are si radiatii pe langa lumina aia si intra si CRBL-ul in stare de confuzie (daca stai aproape de TV cred ca ai simtit macar odata ca trece ceva prin tine)