| Lucaaragiale23 a întrebat:

Salut TPU!
In legătură cu cicatricile provenite din zgârieturi ca de sârmă, cuțit și frecări de alte obiecte.
1. Cum pot scăpa de ele definitiv?
Daca nu va exista tehnologia în viitor sa se poate face asemenea proceduri?
2. Dispar singure definitv?
3. Cât costa?
4. Sunt dureroase?
5. Au efecte permanente?
6. Ce se poate face in legătură cu cicatricile adâncite un pic în piele pentru a scăpa de ele?
Fără comentarii aiurea și la mișto, că nu e frumos!
Dau funda celui care îmi răspunde la întrebările puse de mine mai sus, de sperat toate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De cicatrici poti scapa numai prin operatii estetice cu laser, care sunt extrem de scumpe si da, sunt permanente.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Chirurgie plastică.
2. Nu.

| gabicoo a răspuns:

De la care "facultate" ai evadat?

| 1234568807 a răspuns:

Cicatricele nu dispar singure, o sa le ai pentru toata viata

| Lucaaragiale23 explică:

Specificații cicatrice:
- 4 cm lungime
- adâncime mică spre deloc nu pot sa îmi dau seama
- unele sunt roși altele albe ca și culoare.

| Lucaaragiale23 explică:

Cat de adânci trebuie sa fie rănile pentru a lăsa cicatrici?
Daca curege sânge dintr-o rana de regulă ea devine cicatrice și dacă nu curge nu devine?

| Lucaaragiale23 explică:

De ce în lumina soarelui sunt mai vizibile?
Cum pot sa le aduc la aceași culoare cu pielea, ceva i
Operație?