| Lukasz a întrebat:

În noaptea acesta pe la ora 3 m-am trezit cu o durere neobisnuita, e cam greu să explic.
Era o durere cu usturime ce pornea fix de lângă penis iar după începea să ma usture tot penisul. Azi dimineata durerea nu mai pornea de lângă penis, ci de sub buric în partea stângă. Am avut în ultimele 2 ore dureri insuportabile, cu transpirații reci și senzații de vomă. Acum mi-am pus o compresa caldă și mi-a trecut durerea, dar usturimea în capul penisului tot există. Este posibil să am o infecție urinară? Sau ceva mai grav? Durerea era atât de intensă încât voiam să sun la ambulanță, dar în situația de față nu stiu daca m-ar baga cineva în seamă în spital și s-ar putea să nu ma mai întorc deloc. Mentionez ca urina are o culoare normala, dar are un miros destul de ciudat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Este posibil să am o infecție urinară? Sau ceva mai grav?"

ia legătura urgent cu medicul de familie, manifestările sunt îngrijorătoare

| Nume6 a răspuns:

N-ai nimic grav. E clar. Ai infecţie urinară. Ia uractiv cu albastru de metil de la farmacie, se eliberează fără reţetă, e natural, curăţă urina de bacteria care a provocat infecţia, bea multă apă, 2 l pe zi, ceaiuri în special. Poţi scăpa de ea fără antibiotic dacă ai imunitate bună. Antibioticul face rău, îţi distruge flora intestinală. Păi durerea în partea stângă e din cauză că s-a imflamat vezica din cauza infecţiei urinare. Infecţia urinară se manifestă la fel, cu senzaţii de vomă, dureri ale naibii de mari. Unii chiar vomită. Trece de la sine acea infecţie, analizează și dacă ai stat pe toalete publice. Multă Sănătate! happy

| Justme32 a răspuns:

Clar, o infecție urinară. Mergi la farmacie și ceri augumentin ei dimineața și seara ori din 8 în 8 ori din 12 în 12 ore. Eu zic 12 în 12 iar la privați sunt urologi și îți dă un tratament adecvat. Încearcă între timp și să bei ceai și suc de merișoare. Multă sănătate