| Maxxxi a întrebat:

in seara asta am observat ca mi-a aparut sub pielea gatului foarte aproape de cap in spate un fel de umflatura sub piele.Nu ma doare, e mare cam cat o boaba de mazare.Mi se poate face o infectie sau o boala? Ar trebui sa ma duc la medic? Ati avut asa ceva? In cat timp dispare? Pe net scrie ca e un lipom dar de unde imi dau seama ca nu e altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu citi toate bazaconiile de pe internet. Mergeți la medicul de familie, care va hotărî unde trebuie să mergeți. Problema este că nu trebuie amânat, pentru că ajungeți la bisturiu dacă continuă să se umfle.
Sănătate!

| Eteda a răspuns (pentru romeo78):

Domnul are dreptate, fuga la medic pentru linistea ta! Cunosc cazuri care s-au agravat

| Teo29 a răspuns:

Mergi la un dermatolog pentru un consult initial.