| RomanCosma1 a întrebat:

Salut TPU! În ultima vreme când merg mai mult îmi amorțesc tălpile de la picioare, le simt că niște furnici! Ce ar putea fi? Și câteodată când mă ridic de pe pat mi se intetoseaza privirea și amețesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai? Esti fata sau baiat? Mergi si fa ti analizele de sange si glicemia, ar putea fi diabet tip 1 sau tip 2, nu il asculta pe Smarald albastru cancer are el.

| Vântulalb a răspuns:

At fi cazul sa treci pe la mddic.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Ar putea fi cancer, sau altă boală foarte gravă. Nu mai bine faci niște analize, cu rezultat concret, în loc să pui întrebări inepte pe net?

| Hope1992 a răspuns:

Aceleasi simptome le am si eu, cred ca ai anemie, inseamna ca nu te alimentezi cum trebuie, trebuie sa mananci corect si variant.Cat mai multe vitamine si minerale din mancaruri bogate in proteine. Totusi te sfatuiesc sa mergi si la un control, eu nu prea o fac, dar nu e bine. Incearca sa iti faci analizele pentru a evita agravarea unei probleme posibil grave.

| RomanCosma1 explică (pentru Hope1992):

Sunt la dietă, nu mănânc dulciuri nici pâine, de fapt nu prea mănânc nimic!

| Hope1992 a răspuns (pentru RomanCosma1):

Dieta la 15ani? Nu va inteleg oameni buni. Daca vrei sa slabesti mult sport si salata iti recoamand, dar nu tine post negru pana pici din picioare.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Nervul sciatic, mergi la un neurolog pentru un consult, s-ar putea sa fie un început de lombosciatica hiperalgica.